СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Україна - серед ворожих для румун держав?

08.03.2013 15:37:33
Автор: Валерій Дротенко 


У проведеному впродовж останнього тижня лютого соцопитування на тему "Яку країну Ви вважаєте найбільшим другом/ворогом Румунії", найбільше симпатій румун зібрали західні країни - Велика Британія, Німеччина, Франція, Італія та Іспанія, тоді як серед держав з негативним ставленням з боку румун опинилися, в основному, сусіди - Угорщина, Болгарія, Росія та Україна.

Якщо бути точнішими, то позитивні симпатії румун опинилися на боці: Німеччини(77%),  Великої Британї (75%), Франції, Італії, Іспанії (72%), США (71%), Нідерландів (61%), Китаю (58% ), Польщі (43%), Болгарії (37%), Росії (33%), України (32%), Угорщині (31%).


Водночас, негативне відношення дісталося Угорщині (53%), Росії (48%), Болгарії (46%), Україні (45%), Польщі (35%), Китаю (27 %), Нідерландам (22%), США (21%), Італії (19%), Іспанії (17%), Великобританії (16%), Франції та Німеччині (15%); вочевидь, Нідерланди опинилися через жорстку позицію тамтешнього МЗС та ветування прийому Румунії (як і Болгарії) до Шенгену.

Як бачимо, ворожою Україну вважає 45% опитуваних, але, водночас, 32% вважають нас дружньою країною. Таким чином, доводиться говорити не про тотальну любов чи ненависть усіх румун, а, радше, про різні враження/переконання/забобони різних румун щодо різних країн. Насмілимося припустити, що якби цей напрямок не був занедбаний нашою зовнішньою політикою та брендингом, якби румуни були краще поінформовані щодо справжньої ситуації по другий бік кордону (зокрема, про, мабуть, найсприятливіші для культурно-етнічного розвитку їхньої меншини умови, що склалися у нашій країні), Україна могла б якщо не очолювати позитивну частину рейтингу, то, принаймні, бути практично відсутньою у негативній; між нами набагато більше спільного, ніж відмінного; а ворожі нотки, як правило, звучать із таборів ялових політиків, котрим бракує справжніх ідей щодо розвитку України чи Румунії.


Оригінал: Romanii iubesc mai mult statele occidentale decat isi iubesc vecinii - Sondaj INSCOP
Рубрика(и): Румунія

США варто посилити присутність у Чорноморському регіоні
Ані росіяни в Україні, ані ісламісти в Сирії та Іраку, - не з... 06.09.2014 10:38:41
Economist, The (United Kingdom, English) Російські беспілотники та сентименти в українській Бесарабії
Безіменний кореспондент британського журналу The Economist до... 30.12.2014 16:58:10
Monitorul de Suceava (Romania, Romanian) "Є країна ще відсталіша за Румунію"
Місцевий аналітик румунського "Моніторул Сучава" Нарцис Сірет... 28.05.2012 8:00:00
Nine O' Clock (Romania, English) Румунія зажадає...
"Румунія зажадає [запровадження] європейських стандартів по в... 15.03.2012 21:14:53



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014