СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Ґольдфарб узрів анти-семітизм у концепції галицької єврейської кнайпи

02.04.2012 13:00:00
Автор: Валерій Дротенко 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Американський інтернет-часопис GlobalPost впритул  зайнявся тематикою зростання анти-семітських настроїв у Східній Європі - у п'яти частинах "дослідження" під приціл потрапили Угорщина, і двічі – Україна. Обидві статті про Україну написано Майклом Ґольдфарбом .
Зокрема, третя стаття присвячується новому ресторану мережі «Криївка» - «Галицька жидівська кнайпа», котрий, як здалося пану Ґольдфарбу, було створено з метою насміятися над євреями.
Стаття містить чимало місць, об які є за що «зчепитися» з автором тим, чия обізнаність зі справжньою (а не спотворюванню Москвою) українською історією є бодай трохи вищою за пересічну, а то і «ляпів», котрі свідчать про поверхневе знання автором як регіону, так і теми, на які той пише.  У першому ж абзаці, автор нарікає на те, що Львів, ніби-то, втратив свою космополітичну суспільну історію, і називає Руську вулицю «вулицею Росії» (Russia street), зосереджує увагу на тому, що на початок Другої Світової війни, 55% населення складали поляки, 30% відсотків євреї і близько 12% українці, а по війні «поляків вигнано, а 99% єврейського населення міста та околиць було вбито, і зараз місто на 90% українське».
Основну увагу, все ж, зосереджено на мережі «Криївка». Так, описуючи інтер’єр флагмана мережі, автор цілком упевнено повідає, що Криївка є «… ре-продукцією бункеру, що його використовували партизани , пов’язані зі Степаном Бандерою – націоналістичним героєм, під час своїх кампаній з етнічних чисток».
«Бандера є героїчною постаттю ультра-націоналістичної «Свободи», політичної партії, що обіймає найбільше місць у Львівській міськраді. Він (Бандера - ред.) є протирічною постаттю, оскільки його партизани мали зв’язки з нацистами, а також через садистську кампанію етнічних чисток, котрі ті проводили по відношенню до місцевого польського населення», йдеться далі у статті.
Щодо єврейського ресторану «Під Золотою Розою», Ґольфарб вважає образливими щодо євреїв концептуальні задумки роздавати на вході капелюхи з пейсиками, а також спонукати відвідувачів торгуватися.  Його дивує, що автор задуму, пан Назарук, «не розуміє, що це образливо».
«Це образливо для будь-якого єврея, євреї до тої кнайпи не ходять», цитує автор Беті Речістер, котра за його підставою є «членом провідної сім’ї у єврейській громаді міста» (чесно зізнаючись, що вона мало не єдина погодилася дати інтерв’ю англійською). На запитання, чи це обурює панну Речістер, та віповідає, що «це її не обурює, а огидно, бо є багато чого іншого, з приводу чого варто бути обуреною». «Як, наприклад, що?» - «Як «Свобода», - упевнено відповідає та «з гіркою посмішкою».
Це йде урозріз зі словами іншого представника тієї ж-таки єврейської громади Львова:
"Ми позитивно ставимось до відкриття галицької жидівської кнайпи "Під Золотою Розою", - зазначила 25 листопада директор Львівського обласного єврейського благодійного фонду "Хесед Ар’є" Ада Діанова, відповідаючи на запитання. - Ми товаришуємо. Колектив кнайпи чимало у нас запитував, коли її почали створювати. Вони беруть нашу продукцію в кнайпу: диски, сувеніри, поліграфічні товари, щоб пропонувати це все своїм клієнтам"(джерело).
Таким чином, підіб’ємо підсумок – ті, хто «полює» на анти-семітизм знайде його навіть у спробах знайти порозуміння і просвітницькій діяльності, ініційованих з українського боку. Все залежить від того, хто дає інтерв’ю і, головне, яке замовлення у автора.
 


Оригінал: How about some anti-Semitism with that dish?
Рубрика(и): Євреї , Анти-семітизм

Війна за іврит
З нагоди намагань «регіоналів» протягти свій популістський за... 10.07.2012 16:03:48
Arutz Sheva (Israel, English) Ізраїльські ЗМІ: українці ніби-то напали на прочан в Умані
Кардинально відрізняється подача однієї й тієї ж події ізраїл... 12.01.2020 14:47:00
The Forward (United States, English) Символіст Дер Ністер та його неоднозначне ставлення до сіонізму
Спогади українця Юрія Смолича проливають світло на цікаві асп... 06.07.2017 16:53:00
The Huffington Post (United States, English) Американський блогер "радить" українцям відмовитися від козацької спадщини
Американський блогер "широкого профілю" з російським прізвище... 25.11.2014 21:15:41
The Jewish Journal of Greater Los Angeles (United States, English) Ізраїль дбає про своїх "найкріпших" залишенців на Луганщині
Равин Єхіель Екштейн, засновник Міжнародного братства христия... 13.08.2014 2:11:21
Jewish Chronicle (United Kingdom, English) Замах на "власника ТБ-каналу" Рабиновича
У статті подається приблизно та ж версія, що у й матеріалі ТВ... 07.03.2013 20:00:14
Jewish Chronicle (United Kingdom, English) У Львові "таки припиняють мостити єврейськими надгробками вулиці"
Попри те, що оригінальний наклеп, котрий з'явився у Jerusalem... 07.03.2013 15:15:46



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014