СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:КРОСС
Мова:2 (Bulgarian / български)
Заголовок:

„Ижорские заводы" сключиха договор с АЕЦ "Козлодуй" за над 10 милиона евро

Резюме:/КРОСС/ „Ижорские заводы" (Санкт-Петербург, част от групата ОМЗ) сключиха договор с българската АЕЦ "Козлодуй" за производството на чохли (контейнери) за съхраняване и транспортиране на отработило ядрено гориво (ОЯГ), съобщават от пресслужбата на ОМЗ. Договорът е за над 10 милиона евро. В рамките на договора до 2016 година „Ижорские заводы" ще произведат за АЕЦ "Козлодуй" 39 чохли (контейнери) за съхраняване и транспортиране на ОЯГ с обща маса 240 тона. От ОМЗ също напомнят, че в рамките на изпълнението на производствената програма за производство на оборудване за атомни електроцентрали през 2013 година „Ижорские заводы" са изпратили на клиентите два корпуса за реактори - на Ростовската АЕЦ и на Нововоронежката АЕЦ-2. Освен това, през последното тримесечие на годината „Ижорские заводы" са произвели и изпратили оборудване за Ровненската АЕЦ, Балаковската АЕЦ, Нововоронежката АЕЦ, Южно-Украинската АЕЦ, а също и на АЕЦ "Бушер" (Иран), АЕЦ "Куданкулам" (Индия) и българската АЕЦ "Козлодуй". Обединените машиностроителни заводи (ОМЗ, Група „Уралмаш-Ижора") е един от най-големите в Русия промишлени холдинги в областта на тежкото машиностроене. Нетният доход на компанията за първите 6 месеца на 2013 година е 428,2 милиона рубли (нарастване с 6 пъти в сравнение на същия период на 2012 година), оборотът се е намалил с 6,4% до 13 милиарда рубли.  
Посилання:http://www.cross.bg/zavod-izhorskie-kozlodyii-1388173.html
google translate:  переклад
Дата публікації:21.12.2013 12:01:00
Автор:Агенция КРОСС
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):ИКОНОМИКА
Додано:21.12.2013 10:12:26
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014