СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Будні нижньо-лужицької поліції

31.05.2017 19:10:54
Автор: Валерій Дротенко 

Як повідомляє місцевого значення газета "Лужицький огляд" (Lausitzer Rundschau), місцева поліція затримала на днях (аж !) двох людей - українця і поляка.

Дві побутові історії: українець не сплатив штраф за ухиляння від податків на суму 550 Євро, але, оскільки гроші у нього з собою були, він "таки" сплатив штраф і поліціянти його відпустили  - "підстав для взяття під варту не вбачалося".

Поляк був винен штраф за крадіжку в розмірі 970 Євро, і грошей у нього при собі не виявилося - тож кілька наступних тижнів він проведе у "пенітенціарному закладі", як зазначилося у повідомленні.

 Наш читач має зробити з цього для себе наступні відкриття:

1. Вочевидь, німецька дорожня поліція уповноважена/зобов'язана затримувати водіїв у т.ч. за несплату податків (обидва затримання відбулися на злитті головного й другорядного шосе);

2. Для цього необхідно, як мінімум, мати автоматичний обмін даними між фіскалами й поліцією, а також чітка прив'язка номера авто до інших ідентифікуючих атрибутів його власника (податковий номер, тощо); причому, рішення щодо поляка було винесено судом аж у Трірі, що на протилежному боці Німеччини;

3. З огляду на те, що ці дві події удостоїлися цілої новини в газеті, подібне трапляється нечасто; звідси, між рядків вбачається неабияка дисциплінованість німецьких платників податків, з одного боку, та чіткість і дієвість німецьких правоохоронців у переслідуванні тих (вочевидь, друге неабияк обумовлює перше).

4. Ну і, будьте пильними при купівлі дешевих авто на німецьких (і не лише) номерах - за їх попередніми власниками може обліковуватися подібний непогашений борг чи штраф (чи ще щось, значно серйозніше).  

Аж голова паморочиться від перспектив, котрі б відкривала аналогічна дієвість української поліції. Звичайно, для цього потрібен німецький порядок в облікових даних (до якого вітчизняна ДФС робить лише перші хиткі кроки) - він би обумовлював довіру населення до подібних дій, ну і моральна чистота самої поліції.

Мені, наприклад, вбачається, що більшість боржників того ОСББ, де мешкає автор цього перекладу, доволі швидко б погасили свої борги. Інша справа, що у нашої поліції буде попервах забагато подібної роботи - надто багато людей в нас звикли до безкарності за свої борги, зловживаючи недосконалістю правоохоронної системи та браку дієвих засобів примусу їх до сплати. 


Оригінал: Bundespolizei nimmt gesuchte Männer an der Autobahn fest
Рубрика(и): Наші за кордоном , Німеччина , Злочинність

El País (Spain, Spanish) Іван, клоун з України
Іспанська El Pais поставила аж два матеріали (фотогалерею і с... 24.02.2021 9:05:27
novinite.com (Bulgaria, English) Болгарина, що турнув українку в берлінському метро, засудили до 3 років
Громадянина Болгарії, 28-річного Свєтослава Стойкова (на фото... 07.07.2017 10:21:39
Der Standard (Austria, German) Українка Оксана Линів - шеф-дириґент опери у Ґраці
Уперше за всю історію існування опери у австрійському Ґраці г... 02.02.2017 14:40:57
Hallands Nyheter (Sweden, Swedish) Шведський політик українського походження має неприємності через "неполіткоректні" висловлювання
Олега Дацишина - політика місцевого рівня (на фото), погрожую... 13.11.2012 9:07:28
Gazzetta di Reggio (Italy, Italian) Українка випала з вікна 4-го поверху в Реджо
50-річна Леся Федун перебуває у лікарні, у важкому стані. 20.06.2012 5:09:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014