СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Іван, клоун з України

24.02.2021 9:05:27
Автор: Валерій Дротенко 

 

Іспанська El Pais поставила аж два матеріали (фотогалерею і статтю) про «політичного біженця» з України – колишнього міліціонера, котрий встиг побувати й добровольцем-миротворцем у Югославії, і прийняти участь у Революції Гідності, а потім влитися до «Руху Нових сил» Саакашвілі.

Саме останнє, як стверджує Іван (так названо цю особу в статті), спричинилося до того, що, як він стверджує, на нього «напосілися й били секретні служби» (не уточнюється, які саме – СБУ чи поліція). Від тієї «хвилі внутрішніх репресій» наш персонаж мусив тікати, й через Польщу й Румунію, опинився, зрештою, в Іспанії. Там Іван змушений перебиватися сяк-так, заробляючи на життя вуличним клоуном у одному з південних передмість Мадриду. Випадає припускати, що до розміщення цього матеріалу іспанських журналістів спонукала яскравість персонажу головного героя, хоча й виходить він підозріло купно до нещодавніх новин з самої Грузії, де трапився арешт очільника ключової опозиційної партії, котру пов’язують з Міхеїлом Ніколозовичем. Про Україну ця стаття лишає враження як про колись славетну своїми революціями, але таку, що зрадила їх ідеалам і скотилася у звичне болото країну: архетип, до речі, вельми близький іспанській авдиторії, де рани громадянської війни тридцятих років минулого сторіччя ще й досі до кінця не загоїлися.

Інше спостереження, що впадає у вічі – це персоналія самого Івана як потретний зріз типового представника «секти свідків сонцесячного Міхо» ©: доволі легковажний, авантюрний та невибагливий, матеріально слабо забезпечений (м’яко кажучи) та легковірний пасіонарій. І якщо той лідер, за яким він (і тисячі інших, таких як він) пішов на анти-державницьку авантюру, за яку їх цілком очікувано запресували силовики, вже давно повернувся в Україну й спокійно працює в своєму «офісі простих і швидких рішень», то звичайним його послідовникам не так легко було перегорнути цю сторінку й жити далі звичним життям: невідомо, чи повернення Івана в Україну й досі несе для нього ризики позбавлення волі чи поновлення кримінального переслідування, але, вочевидь, саме повернення в місця, що нагадуватимуть йому про зраджені ідеали, буде для нього болісним та небажаним. Відтак, його вибір – це забутися десь світ за очі, перевтілитися (в переносному й прямому сенсі) й спробувати жити новим життям. 


Оригінал: Iván, el payaso que huyó de Ucrania
Рубрика(и): Наші за кордоном

Lausitzer Rundschau (Germany, German) Будні нижньо-лужицької поліції
Як повідомляє місцевого значення газета "Лужицький огляд" (La... 31.05.2017 19:10:54
Der Standard (Austria, German) Українка Оксана Линів - шеф-дириґент опери у Ґраці
Уперше за всю історію існування опери у австрійському Ґраці г... 02.02.2017 14:40:57
Hallands Nyheter (Sweden, Swedish) Шведський політик українського походження має неприємності через "неполіткоректні" висловлювання
Олега Дацишина - політика місцевого рівня (на фото), погрожую... 13.11.2012 9:07:28
Gazzetta di Reggio (Italy, Italian) Українка випала з вікна 4-го поверху в Реджо
50-річна Леся Федун перебуває у лікарні, у важкому стані. 20.06.2012 5:09:00
TV4 Nyheter (Sweden, Swedish) Все більше високоосвічених українців емігрує до Швеції
Всього за перший квартал цього року 3833 працівника з країн п... 08.04.2012 14:18:40Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014