СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       На чеському кінофестивалі відзначили стрічку про контрабанду цигарок з України

08.07.2017 20:52:00
Автор: Валерій Дротенко 

На кінофестивалі у Карлових Варах приз за режисерську роботу здобула гостросюжетна стрічка "Межа" (чеською "Čára"), відзнята словацькими та українськими кінематографістами про криваво-кримінальний бізнес - контрабанду цигарок через українсько-словацький кордон.

Нарешті нашому порталові, що моніторить інозмі щодо матеріалів про Україну, випала унікальна нагода: у одній темі поєдналася культура (у жанрі кіно цього разу) та, мабуть, найпоширеніша тема, у контексті якої нашу країну згадують ЗМІ наших найближчих західних сусідів, - Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Молдови. Не дивно - явище настільки поширене й стійке упродовж останніх чверть-століття, що неможливо було його не оспівати у піснх (хай навіть блатних) та, нарешті, не зобразити у кінодрамі.

 Як це видно з трейлеру фільму, у картині знімалися також і українські актори, зокрема - Станіслав Боклан (кадр із фільму на фото).

Схоже на те, що фільм має всі шанси "відкрити" решті світу всю барвистість та драматичність подій, котрі щоденно розгортаються на західних кордонах України: "Торгівля людьми, нелегальна іміграція, контрабанда цигарок і наркотиків - навряд чи було б великим перебільшенням порівняти те, що тут відбувається з розповідями про сицілійську мафію. Межа, повнометражний фільм талановитого режисера Петера Баб'яка є не лише гостросюжетним фільмом - на його тлі змальовується блискуче соціологічне дослідження східно-європейської глибинки", - написав про стрічку кінокритик Ян Ґреґор.

Жаль, що цей фестиваль не викликав до себе увагу української преси та оглядачів - він уже давно вийшов за межі колишньої Чехословаччини і в його залах показують, а на сцені нагороджують кінематографістів не лише зі Східної Європи, Балкан, а й зі Західної Європи, Близького та Далекого Сходу.


Оригінал: Vítězem festivalu ve Varech je český Křižáček, cenu za režii získal film Čára o pašování cigaret
Рубрика(и): Кіно , Контрабанда

Paris Match (France, French) Ольга Куриленко, "неопромінювана"
З нагоди зйомок фільму "Зона Відчудження", українська акторка... 29.03.2012 9:51:49
Rzeczpospolita (Poland, Polish) Великі кінематографічні плани молодшого Януковича
Віктор Янукович молодший бажає покерувати українською кінемат... 09.01.2012 1:20:00
Arkansas Democrat-Gazette (United States, English) Єгипет звинувачує трьох у контрабанді зброї
Генпрокурор Єгипту звинуватив двох ізраїльтян та одного украї... 26.12.2011 21:47:37Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014