СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Момент істини: Європейські лідери аналізують причини поразки у битві за Україну

19.12.2013 17:04:14
Автор: valeriy.drotenko 

Автор/перекладач: Валерій Дротенко 

Ще на самому початку створення проекту Ruthenorum, Ваш покірний слуга започаткував рубрику "Прозріння Європи", до котрої зараховував ті рідкісні екземпляри заміток у західних ЗМІ, котрі свідчили про те, що Захід таки зрозумів, ким насправді є Віктор Федорович Янукович.

Схоже, що сьогодні настав кульмінаційний день для цієї рубрики. Почнемо з того, що лідери країн ЄС зібралися у п'ятницю на стратегічну нараду, присвячену цілковито роботою над помилками та аналізом "поразки" у змаганнях між ЄС та Росією за Україну.

Різні очільники ділилися власними думками та враженнями від спілкування з чинним українським  керівництвом. Там, де більшість висловлювала обережно-невпевнену гіпотезу про те, що проблема, далебі, полягає у ненадійності України як партнера, британський прем'єр Девід Кемерон, котрий мав можливість кілька разім поспілкуватися з Януковичем упродовж цієї осені, розвіяв усі сумніви, сказавши як забивши цвях: "Він (Янукович) не може бути нашим партнером. Він взагалі з іншої цивілізації".

Лунали також припущення, що Янукович, вочевидь, недостатньо розібрався (чи йому недопояснили), що угода з Європою була б вигіднішою. Хоча, услід за ними висловлювалися й сумніви, що навіть якби він адекватно розумів, все одно б не погодився на Угоду.

Коротше кажучи, євроочільники можуть заспокоювати себе самих до посиняви, для українського ж громадянського суспільства (та опозиції, якщо вона ще існуватиме як реальна сила) то стало зайвим підтвердженням, що інформування закордонної громадськості про насправді важливі для нас речі не буває забагато - його буває або мало, або ж дуже мало. Тоді як Ruthenorum (у т.ч.) захлинався у бракові ресурсів (першою чергою, людських, навіть не фінансових) у спробах не те щоб донести до Заходу, хто такий насправді ВФЯ, донецькі та їхнє оточення, а навіть відмоніторити, що про те уже може бути відомо Європі, опозиція займалася самопіаром: подивіться на обсяги публікацій про "велико- та єдино-мученицю Тимошенко" (інших ув'язнених, надто якщо вони є позапартійними, Захід "впритул" не помічав), а також "лідера нації" Кличка, котрий за уявою німецької преси "особисто очолював" навіть ті протестні заходи (Врадіївку, зокрема), де його за даними українських ЗМІ взагалі не було помічено (зведену зусиллями асоційованої з відповідними політколами преси).

Також, на нараді промайнуло здивування ЄС щодо 160 мрлд фінансової "компенсації", котру зажадав Київ за приєднання до ЄС - вочевидь, тупа зовнішньополітична команда ВФЯ не спромоглася пояснити, про що йде мова.

Між тим, питання вже давно "мусується" (і зараз - активувалося) у різних колах - як про-владних, так і просто громадських. Мова, насправді, йде про компенсацію від ЄС за закриття усіх українських атомних станцій та інших еко-шкідливих виробництв (згадується тут). Вочевидь, українська сторона просто задіяла вимогу 160 млрд аби навмисне унеможливити угоду з ЄС.

Коротше, висновок для українського громадянського суспільства наступний - пояснюувати, пояснювати і ще раз пояснювати, перекладати, переконуватися, що дійшло, і так, доки не почне доходити все краще. Щоб у світі розуміли, що окрім Хама є ще близько 80 млн. українців  та їх нащадків, котрі є адекватними та гідними адекватного же їх розуміння. 


Оригінал: EU leaders face moment of reflection over Ukraine debacle
Рубрика(и): Євромайдан , "Прозріння" Європи

Українське громадянське суспільство в очах Заходу: відчутне, але невидиме
Як відомо Євро-Майданівській спільноті, громадські організаці... 21.12.2013 0:10:24
Побиття Чорновіл: Захарченкові не позаздриш...
Саме таке спадає на думку після "розгрібання" сьогоднішніх пу... 25.12.2013 21:03:20
Чи розстрілювала «Альфа» Майдан насправді?
Зустрівши на «Правді» коротку згадку про опублікований на аме... 01.04.2014 12:07:15
Туніс: зміни без змін
Перекладач статті, котру пропоновано Вашій увазі нижче, уже б... 01.04.2014 14:14:56
Нідерланди: Брак знання Росії нам тепер дорого обходиться
Славіст із університету Лейден, Шенг Схейнен, пише у своїй ст... 04.04.2014 12:23:10
The Huffington Post (United States, English) Американський блогер "радить" українцям відмовитися від козацької спадщини
Американський блогер "широкого профілю" з російським прізвище... 25.11.2014 21:15:41
Basler Zeitung (Switzerland, German) Бубку "трясе" під час взяття чергової висоти
Низка швейцарських газет описують коротку історію спортивного... 07.03.2014 7:14:00
Stern (Germany, German) США вводять санкції проти Росії
Як оголосив Президент Барак Обама, санкції торкнуться "тих, х... 06.03.2014 15:36:45
Rhein Main Presse (Germany, German) ЄС заморожує рахунки Януковича
ЄС блокує рахунки Януковича та ще 17 пов'язаних осіб. Відпові... 06.03.2014 7:15:00
Neue Ruhr Zeitung (Germany, German) Росія продовжує розгортатися - Захід погрожує санкціями
У розпал Кримської кризи два російських військових корабля - ... 04.03.2014 8:13:18
Groene Amsterdammer, De (Netherlands, Dutch) Українські демонстранти розчаровуються в ЄС
Обкладинка останнього числа газети "Груне Амстердамер" (Зелен... 12.02.2014 2:00:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014