СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Моя Болгарія буде менше залежати від Москви

01.04.2012 14:40:27
Автор: Валерій Дротенко 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Президент Розен Плевнелієв. Фото: BGNES

Італійська газета "Кор'єре дела сера» опублікувала інтерв'ю з президентом Болгарії Розеном Плевнієвим під назвою: «Моя Болгарія буде менше залежати від Москви", дане в ході офіційного візиту болгарського глави держави до Риму на запрошення Джорджо Наполітано.

У великому інтерв'ю престижній італійській газеті Плєвнієв заявляє, що рішення Болгарії відмовитися від будівництва АЕС «Белене» є дуже сміливим, але правильним (детальніше про це описано, зокрема, на РБК). Президент сказав, що ще до свого обрання, призначив в якості пріоритетів енергоефективності, диверсифікації джерел постачання та лібералізації енергоринку.

Італійська газета говорить, що прагнення до диверсифікації джерел енергії в Болгарії цілком зрозуміло. Згідно з главою держави, не повинні змінюватися на те, що наша країна в даний час отримує газ через один трубопровід з російських компаній «Газпром». Для цього, за його словами, необхідно мати стратегічне бачення і зосередити увагу на якості, а не ліше на кількості та будівництві нових об'єктів і нових джерел енергії. Мета полягає в тому, щоб зберегти рівень виробництва енергії шляхом модернізацію старих блоків.

Інтерв'ю Президента закінчується закликом до підтримки Європейським Союзом прагнень Болгарії інтегруватися в європейську енергомережу, зокрема і газових мереж, аби не дати Росії "покарати" Болгарію, як це сталося з Україною.

Також, болгарський міністр енергетики веде наразі перемовини з Грузією про постачання скрапленого газу (вочевидь, азербайджанського). Отже, доки наші "національні проекти" застрягли десь на стадії роуд-шоу та ще досі не готовий проект будівництва терміналу для прийому скрапленого газу в Одесі, Болгарія, котра має набагато скромніші, ніж українські, фінансово-організаційні можливості і, вочевидь, є менш цікавим потенційним споживачем газу з огляду на набагато скромніші обсяги його забирання, просувається на цьому шляху куди впевненіше і робить реальні кроки.


Оригінал: Моята България ще бъде по-малко зависима от Москва
Рубрика(и): Енергетика

World Oil Online (United States, English) ОПЕК: Видобуток нафти не знизять навіть при ціні у 40 дол/барель
Дубай (Блумберґ) – Країни ОПЕК продовжують триматися свого рі... 14.12.2014 12:00:00
Tages-Anzeiger (Switzerland, German) Аварія на Запорізькій АЕС
Низка інозмі процитувала повідомлення Арсенія Яценюка про ава... 03.12.2014 11:49:00
Hannoversche Allgemeine Zeitung (Germany, German) BP виставило на продаж свою частку в ТНК-BP
Ринок відреагував на новину зростанням курсу акцій BP. 01.06.2012 11:38:14
Jurnal de Chisinau (Moldova, Romanian) Молдовського замміністра звільнено за зрив переговорів з Ахметовим
Заступника міністра економіки Молдови Іларіона Попу було звіл... 11.04.2012 13:05:15
The Mail on Sunday (United Kingdom, English) Росатом хоче на британський ринок
Стаття з заголовком "Російський атомний гігант, котрий зводив... 11.04.2012 11:13:25
Yam (Moldova, Romanian) Струм до Молдови з України вже надходить
До Молдови надходить струм з України, і прем'єр Філат ствердж... 03.04.2012 13:09:57Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014