СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       ОПЕК: Видобуток нафти не знизять навіть при ціні у 40 дол/барель

14.12.2014 12:00:00
Автор: valeriy.drotenko 

 Дубай (Блумберґ) – Країни ОПЕК продовжують триматися свого рішення не знижувати обсягів видобутку нафти, навіть якщо ціни на неї впадуть до рівня 40 доларів за барель, і чекатимуть, щонайменше, ще три місяці, перш, ніж збирати наступні позачергові збори, заявив міністр енергетики Об'єднаних Арабських Еміратів.

ОПЕК різко не мінятиме свого рішення, прийнятого 27 листопада, про те, щоб тримати загальний обсяг видобутку нафти членами цієї організації бе змін на рівні 30 мільйонів барелів щодня, заявив Сухейль Аль-Мазруей (на фото). Щоправда, один з крупних нафтовидобувників – Венесуела, -  бажала б проведення позачергових зборів ОПЕК в умовах нинішнього сповзання цін, хоча й не зверталася з офіційною вимогою проведення таких зборів, - заявив високопосадовець із венесуельського МЗС 12 грудня. Нагадаємо, що наступні збори Ради ОПЕК заплановано на 5 червня.

«Ми не збираємося змінювати свою думку лише через те, що ціни упали до 60 чи 40 доларів», - сказав Мазруей новинній аґенції «Блумберґ»   на конференції, що пройшла на днях у Дубаї. «Ми не прив’язуємося до ціни; ринок сам стабілізується». З його слів, нинішня ситуація не є приводом для скликання позачергових зборів ОПЕК. «Щоб розглянути питання про позачергову сесію, нам потрібно вичекати щонайменше квартал», - додав він.

Обвал цін

Сира нафта марки Брент, котра є еталонним товаром у ціноутворення більш, ніж половини світового ринку нафти, упродовж 12 грудня подешевшала на 2.9% до ціни 61.85 доларів за барель на Лондонські сировинній біржі – це найнижчий рівень з червня 2009р., а взагалі з 26 листопада Брент упав на 20%. Інша марка – Західно-Техаська сира, -  впала на 3.6% до ціни 57.81 на Нью-Йоркській біржі – теж найнижча ціна з травня 2009р.

ОАЕ не поінформували щодо наявності будь-яких планів з проведення позачергових зборів, як сказав Аль-Мазруей. Генеральний секретар ОПЕК Абдалла Ель-Бадрі сказав «ми не знаємо», коли його під час конференції спитали щодо можливості проведення подібних зборів.

Зростання видобутку на 6 млн барелів/день країнами-нечленами ОПЕК, у поєднанні зі спекуляціями на ринках нафти – ось що спричинило останнє падіння цін, заявив Ель-Бадрі, не називаючи дат, коли саме почався цей підвищений видобуток нечленами групи, такими як США та Росія. Він лише зазначив, що ціни скоро самі вирівняються в рамках кон’юнктурних змін, котрі змніюють одна одну в ході глобального економічного циклу, не вдаючись у жодні подробиці.

Чітка картина

«У нас не буде реальної картини щодо цін на нафту аж до кінця першого півріччя 2015 року», - заявив Ель-Бадрі. «Ціни устаканяться до початку другого півріччя наступного року, і тоді у ОПЕК з’явиться чітке уявлення щодо того, яких «заходів слід вжити», - додав він.

ОПЕК залишила без змін квоти видобутку останнього місяця, оскільки група не упевнена, чи дасть скорочення видобутка на 1-1.5 млн барелів/день бажаного зростання цін, каже Ель-Бадрі. Метою групи не було чинити тиск на США чи Росію шляхом «завалювання ринку нафтою», додав він.

«Ми в ОПЕК очікуємо, що нафтова галузь у США після 2020 року почне занепадати, оскільки там низький рівень запасів. США не є самодостатньою у забезпеченні себе нафтою та лишатиметься залежною від Близького Сходу», - додав Ель-Бадрі.

Американські нафтовидобувальники упродовж останнього тижня законсервували найбільше свердловин за останні два роки, оскільки ціна на їхній сорт сирої нафти упала нижче 60 дол/барель. Виробники, такі як ConocoPhillips різко скорочують витрати, і кількість працюючих свердловин скорочується з рекордно високої доти кількості у 1609, передвіщуючи кінець сланцевого буму, завдяки якому видобуток у США злетів до максимальних за останні тридцять років обсягів.

*  *  *

Від перекладача: Якщо припускати, що високопосадовці з ОАЕ та ОПЕК «що мають, те й везуть», ситуація для Росії дійсно є несприятливою. Якщо ж має місце змова між США та ОПЕК, ситуація для Росії ще гірша. У даному випадку, речники ОПЕК та її членів роблять дуже обтічні формальні заяви, не даючи Росії жодних зачіпок, щоб звинуватити їх чи США у «маніпуляції ринком».

Як би там не було, але падіння цін на нафту вкотре оголило фундаментальну слабкість російської (а доти – совєтської) економіки: це монокультурність, себто, залежність від однієї експортної сировинної позиції. Як зазначають чимало економічних істориків, СССР мав би розвалитися ще на початку правління Брєжнєва – щойно номенклатура «прибрала» надто прагнучого реформ Хрущова (якість його реформ – то інша розмова), країна тут же повинна була відчути невірність обраного політичного та, першою чергою, економічного курсу. Тоді Брєжнєва врятувала «шестиденна війна» та запроваджене арабськими країнами ембарго на нафту, що призвело до нафтової та світової економічної кризи 1970-х років (а совєтським пропагандонам «вручило» зручну дражнилку про «загниваючий Захід»). От тільки Захід, маючи конкурентне політичне та економічне середовище, зрештою, спромігся підлаштуватися й запровадити енергозберігання (що й продовжує робити), а совєтська економіка лишилася там, де й була – тому СССР почав розвалюватися у другій половині 1980-х – коли ціна на нафту знову почала падати (того разу падіння також було спричинено «випадковим збігом обставин»).

Зараз на ті ж граблі наступає путінська Росія: якщо упродовж першої половини 1990-х, за Єльцина, вдалося худо-бідно реформувати економіку (у приклад нашим «колгоспникам», що тоді керували Україною), то «сильна рука» повністю відкотила усі ті здобутки. Дата 5 червня, названа Аль-Мазруеєм , є відвертим знущанням над Путіним – до наступного літа з російською економікою може статися що завгодно, навіть попри шалені (поки що) запаси золотовалютних резервів.

 

 


Оригінал: U.A.E. sees OPEC output unchanged even if oil drops to $40/bbl
Рубрика(и): Енергетика , Санкції проти Росії

Санкції таки колються: Путінська верхівка сама себе поставила у безвихідь
Шестерні російської влади потихеньку заклинює (матеріал від Б... 06.10.2014 14:02:14
Для чого влаштовуються зовнішньополітичні форуми
Позавчорашній зовнішньополітичний форум у Берліні був генерат... 24.11.2014 22:45:38
Наступ на Донбасі "встане" Росії у посилення режиму санкцій
За лаштунками розрізнених повідомлень у західних медіа про су... 26.01.2015 10:18:59
Business Insider (United States, English) Мінфін Греції: "ЄС нас невірно зрозуміло" щодо російських санкцій
Якщо МЗС та міністр енергетики Греції можуть вільно розкидати... 29.01.2015 9:28:48
The American Interest (United States, English) Промислове виробництво Росії в 2015р. різко падатиме
Андерс Аслунд Санкції, падіння цін на нафту та невдала структ... 15.01.2015 0:00:00
Liechtensteiner Volksblatt (Liechtenstein, German) Хакери атакували веб-сайт німецького бундесканцлера
Веб-сайти федеральної канцлерші Німеччини Ангели Меркель та н... 07.01.2015 18:25:00
Tages-Anzeiger (Switzerland, German) Аварія на Запорізькій АЕС
Низка інозмі процитувала повідомлення Арсенія Яценюка про ава... 03.12.2014 11:49:00
Reuters (United States, English) Російські військові кораблі увійшли на навчання в Ла-Манш
Ескадра російський військових кораблів увійшла в протоку Ла-М... 28.11.2014 12:19:59Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014