СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Петро Порошенко - правитель справжнього House of Cards

18.10.2016 9:28:13
Автор: valeriy.drotenko 

На думку журналіста Пера Андерса Йогансона з провідної норвезької Афтенпостен, Україна епохи Петра Порошенка ледь не перевершує за драматичністю сцени, що можна спостерігати хіба що в серіалі House of Cards ("Картковий будиночок").

Якби проводився офіційний конкурс на сюжет про зрадофільські настрої в суспільстві, то ця стаття мала б усі шанси номінуватися на #Зраду (с) якщо не місяця, то, принаймні, тижня: популярність Порошенка "зараз значно нижча за попередника, котрого він замінив", олігархи захопили усі медіа (тільки цим можна пояснити рекордно низькі 1.4% негативних згадок про нього), його маєток під Києвом - це взагалі "зрада зрадська", тоді як "Лещенко купив лише невеличку квартирку, але за це пав жертвою зоркестрованих Порошенком пересудів", наш Президент зачасто з'являється перед камерами в камфяжі (при цьому не згадується, що він є головнокомандуючим), ну і далі у тому ж дусі. Міститься навіть натяк на причетність чинної влади до убивства Павла Шеремета (на світлині).

В принципі, усе наведене у матеріалі так чи інакше має стосунок до дійсності, і навряд чи норвезька газета може розказати нам щось нове про наші ж українські справи.

Але є одне "але", як казали в тій ТБ-передачі: статтю приурочено до нинішнього візиту Порошенка до Норвегії, куди він приїхав у надії випросити якусь фінансову підтримку у цієї нафтовидобувної країни, плюс спробувати залучити інвестиції. Висновок, котрий напрошується зі статті - у наших "палких борців проти корупції" за роки тієї самої боротьби склалася чимала мережа контактів за кордоном. Лещенко, котрий плачеться за те, що його затюкали за купівлю "скромненької квартири", і Федорін, котрий сміло проводить паралелі з ранньопутінської Росією початку 2000-х (а саме там, на думку цього почесного інтерпретатора передової грузинської економічної думки, сучасна Україна й перебуває) є якраз представниками тих сил, котрі самі прагнуть стати головними гравцями цього House of Cards - ні більше, ні менше.

Ну а нам, українському громадянському суспільству, випадає лише запасатися поп-корном і чекати, доки згинуть наші воріженьки (як роса на сонці), оскільки користі від таких борців поки що менше, ніж реальної шкоди, від, наприклад, падіння курсу гривні, котрий цілком можливий, якщо ті, хто міг би нам надати зараз фінансову підтримку, не зможуть цього робити не зважаючи на настрої свого виборця (котрий прочитає подібну статтю у тамтешній пресі). 

P.S. Матеріал у "Афтенпостен" був не поодиноким -  у "Верденс Ґонґ", найчинатішому норвезькому таблоїді, вийшла "дискусійна" стаття за назвою "Боже, бережи Порошенка" (норвезькою то була гра слів, співзвучна "Боже, царя храни", світлина зліва), де ми бачимо у якості головного джерела інформації того-таки Лещенка. Цей таблоїд читає щодня понад 1.6 млн новержців, і при загальній кількості тамтешнього населення у 4 з хвостиком млн., це - практично вся доросла Норвегія. Там також ідеться про "зраду", про те, що Гройсман (чиєму прем'єрству щойно пів-року) "не виправдав очікувань", а також про те, що "112-й канал - одне з небагатьох критичних ЗМІ, що залишилися в Україні". Певно, що борці з корупціїю та олігархією (принаймні, тією її частиною, що їх не спонсорує) таки вирішили піти ва-банк і відігратися по повній, не задумуючись, що цим вони ставлять палки у колеса не тільки й не стільки Порошенкові, скільки також і Україні в цілому, котра має у ході цього візиту підписати низку важливих двосторонніх угод про фінансове та технічне співробітництво. 


Оригінал: Han er leder i et politisk system nær en virkelig versjon av «House of Cards»
Рубрика(и): Петро Порошенко , Сергій Лещенко , Зрада

Corriere della Sera (Italy, Italian) Помер творець Нутелли, Ферреро Роше і Кіндерсюрприза
На День Святого Валентина помер Мікеле Ферреро, котрий створи... 15.02.2015 0:00:00Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014