СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       У Reuters "накинули" Московському патріархатові зайвих 700 років

13.10.2018 16:04:58
Автор: Валерій Дротенко 

У цьому матеріалі від, здавалося б, "світоча" новинних інформаґенцій та "хранителя" стандартів неупередженої подачі, котрим без іронії вважається Reuters, прекрасно все:

  1. По-перше, ще у самому заголовку до відео помилково подається, що Українське православ'я, мовляв, 1000 років було в лоні російського, і от, зараз, що називається, "по-живому" беруть, і рвуть ці тисячолітні зв'язки. Тут аґенція ігнорує (задля спрощення, чи й навмисно) той факт, що у фактичному підпорядкуванні Московського патріархату українські православні перебували 300 років, будучи доти напряму підпорядкованими Вселенському Патріархові Константинополя; 
  2. По-друге, в інтерв'ю з неідентифікованим нами експертом (на фото), проскакує лише фраза про моральну, і замовчується про фізичну та політичну підтримку (переховування бойовиків у храмах на Донбасі, передвиборча агітація на користь сепаратистських/про-російських сил, тощо), що у ній звинувачувано УПЦ(МП). При цьому, натомість, відкритим текстом заявляється про майже неминучість силового переділу церков та монастирів;
  3. За кадровий голос розказує про якусь церкву МП в Західній Україні, чиї віряни, буцім-то, мусили переховуватися від переслідувань;
  4. Ну і, останнім акордом, на фоні кадрів з Порошенком, прозвучало оціночне судження, що, мовляв, насправді питання Томосу та автокефалії найбільше педалюється чинним українським керівництвом, а саме Президентом, щоб набрати очок перед майбутньою передвиборчою кампанією, оскільки рейтинг його десь глибоко в нижніх рядках. Цим твердженням, як на нашу думку, перекреслюється увесь об’єктивний фактаж щодо Томосу.
  5. Також, у матеріалі не було помічено інформації ані про невдалу й нахабну спробу ФСБ отруїти Вселенського Патріарха, ані про фальшивість юридичного статусу самого Московського Патріархату, і, звичайно ж, жодних подробиць щодо того, у який спосіб до фактичного (але не юридичного) підпорядкування останньому потрапила свого часу Київська митрополія.

На нашу скромну думку, є сенс офіційно завважити Reuters на низку умисних перекручень чи аналітично-інформаційних недопрацювань, що поза сумнівом, мають місце у цьому матеріалі. Доки це не розтранслювали решта іноземних ЗМІ, для чималої частини (якщо не більшості) з яких Reuters є  еталонним джерелом інформації, такою собі істиною в останній інстанції.


Оригінал: After 1000 years, Ukraine splits from Russian church
Рубрика(и): Релігія , Томос
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014