СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Автор: Валерій Дротенко 
Як користуватися сайтом
11.05.2012 16:53:28
Припускаючи, що не кожен, хто натрапить на цей сайт, одразу збагне що тут і до чого (вочевидь, є що покращувати з точки зору юзабіліті, і ми це усвідомлюємо), пропонуємо Вашій увазі цей короткий дороговказ.

Перегляд головного за дату

Як Ви вже здогадуєтеся, ми не перекладаємо кожну публікацію з зарубіжної преси – це недоцільно, і ні у кого немає на це ресурсів. Тим більше, що публікація рідко коли буває унікальною – як правило, «флагман», наприклад, німецької преси подає якусь оригінальну новину, і купа регіональних і «бульварних» газет беруться її передруковувати.  Тому ми групуємо публікації за оригінальною новиною або змістом (якщо немає прямого еквіваленту у вітчизняних новинарів), подаючи заголовок – посилання на оригінальну (українську) новину або ж зроблений нами переклад.
Такі угруповання відсортовано за кількість публікацій і сумарним накладом відповідних медіа (якщо він відомий) і подаються на головній сторінці (за поточну дату). Головне за попередні дати можна знайти, скориставшись календарем обабіч. Якщо календаря не видно, просимо скористатися ось цим посиланням.
Звісна річ, ми не маємо можливості розсортовувати абсолютно всі публікації за всі дати, однак, прагнемо збільшувати частку відсортованих. Сподіваємося, причини Вам зрозумілі.

Навігація по рубриках

Окрім перекладу окремих публікацій, ми також прагнемо розносити оригінальні статті по рубриках/досьє, навігація якими доступна через меню, котре Ви бачите нагорі, одразу під банером.
Під кожною рубрикою є розділи – Переклади, Оригінальні публікації  та аналітика (подано на відповідних закладках).

Пошук

Оскільки більшу частину контенту цього ресурсу становлять резюме оригінальних публікацій закордонних ЗМІ, ми уможливили також пошук серед них, доступний через головне меню під лінком «Головна» -> «Пошук».
На сторінці пошуку слід розкрити плюсик «Фільтри»/ “Filters”, після чого можна буде сформулювати критерії для пошуку.
Критерії багато і за змовчанням більшість з них відключено, тож якщо Ви бажаєте задіяти той чи інший критерій, потрібно «увімнути» галочку, що відноситься до нього.
Ми радимо користуватися наступними критеріями пошуку:
-          Країна ЗМІ
-          мова(-и) оригіналу
-          дата публікації (рррр-мм-дд)
-          змі
Ось приклад, як вказати змі:
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ось приклад, як вказати дату публікації:
 
 
 
 
 
 
 
 

Критерії можна комбінувати – так звужується коло пошуку і, відповідно, пошвидшується отримання результатів.
 
Аби запустити пошук (після того, як Ви закінчили формування критеріїв), натисність «Пошук» / “Search”.
 
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014