СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       Події 14 жовтня під ВР очима іспанської преси

14.10.2014 18:51:04
Автор: valeriy.drotenko 

 Найупливовіший іспаномовний часопис El País наступним описав події вівторка у статті під назвою «Сутички між поліцією та маніфестантами під парламентом у Києві».

Кілька тисяч маніфестантів ультранаціоналістичного спрямування (близько 8000 за даними українського МВС) зіткнулися з міліцією перед українським парламентом (Верховною Радою) у Києві, кидаючи в поліцію коктейлі Молотова, димові шашки та камінням; кілька вікон будівлі навіть було розбито, як свідчать світлини фотографа Reuters. Рада була вимушена перервати засідання через безлад зовні будівлі.

Щонайменше 15 міліціонерів було поранено, з них двох – важко, а також 50 осіб було заарештовано, як повідомив МВС Арсен Аваков. Ініціаторами безладів були, як повідомляє Reuters, права партія «Свобода». Остання (вважається українською націоналістичною партією) свою причетність до сутичок спростовує.

Маніфестанти, більшість – молодь, багато озброєно арматурою та кийками, у масках, з металевими ланцюгами, зібралися біля головного входу до будівлі і почали кидати вибухові пакети, як стверджує міліція. Плакати містили гасла-вимоги визнати героями Другої Світової війни бійців УПА, що билися проти Червоної Армії. Зрештою, згідно BBC, закон так і не було прийнято через шок, спричинений вищеописаними подіями. «Мова іде за провокаційну акцію з метою дестабілізувати ситуацію в Україні»,- так прокоментував те, що відбулося, Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ України.

Сесія ВР, на котрій було ухвалено закони проти корупції та прийнято відставку міноборони, мусила перервати свою роботу з причин безладів біля будівлі парламенту. Це була остання сесія перед достроковими парламентськими виборами, що мають відбутися 26 жовтня.

Слід зазначити, що El País є найвпливовішим іспаномовним часописом, на котрий орієнтується аудиторія та інші ЗМІ не лише в самій Іспанії, а й на всьому іспаномовному просторі – у Латинській Америці та декотрих країнах Африки.

Слід віддати їм належне – вони зобразили те, що відбулося, доволі стримано, не прикрашаючи  і не обставляючи те, що відбулося, зайвими коментарями на кшталт «фашизм в Україні піднімає голову» - це вони лишили оглядачам, проплаченим Росією блоґерам та бульварній пресі. Однак, можемо бути певними, що ті «не підвели» і донесли до більш масової (=менш думаючої) іспаномовної аудиторії імідж України як фашистської.

Нам же лишається «подякувати» ВО «Свобода» за посильну допомогу Путіну в дискредитації іміджу нашої країни – як в очах потенційних та чинних торгівельних партнерів (я маю на увазі Латинську Америку), так і  країни-члена ЄС (=Іспанії), котра має 50 депутатів у Європарламенті, численних експертів у Єврокомісії та має певний голос у Раді ЄС, а також є однією зі вхідних точок для альтернативних постачань газу й нафти для Європи (через трубопроводи з Північної Африки): попри те, що самі іспанські високопосадовці можуть більш стримано «вестися» на про-кремлівську пропаганду, їм буде важко «продати» будь-яку підтримку України своєму електорату, у котрому живуть глибокі сентименти до «лівих» та до Росії. Також, на підсилення проросійської орієнтації працює дедалі чисельніша і впливовіша російська діаспора в Іспанії.


Оригінал: Policía y manifestantes chocan frente al Parlamento en Kiev
Рубрика(и): Євроінтеграція , Російська пропаганда , Іспанія , 14.10.2014 , ВО Свобода

ABC (Spain, Spanish) Іспанія до кінця 2017р. має призначити 69 нових послів. У т.ч. й до України
Чергова політична криза, що склалася у Іспанії до формування ... 15.10.2016 6:00:50
Libération (France, French) Скандал у Франції: провідного євро-скептика та популіста Марін Ле Пен профінансував Кремль!
Французький он-лайн-часопис Mediapart викрив факт надання рос... 23.11.2014 22:45:00
El País (Spain, Spanish) Україна звинуватила у російській пропаганді культурний захід в університеті Комплутенсе, Мадрид
Посольство України в Іспанії у четвер, 9 жовтня 2014р., зажад... 09.10.2014 20:12:49
EU Observer (Misc-Europe, English) Битва ЄС за Україну закінчилася сльозогінним газом і барикадами
Як стверджує Ендрю Реттман, "ЄС програв нинішню битву за Укра... 30.12.2013 10:23:41
Neue Epoche, Die (Germany, German) Посол ЄС Томбінський: ВО Свобода - повноцінний партнер ЄС
Низка німецькомовних ЗМІ поширили слова Яна Томбіньського сто... 21.12.2013 8:08:44Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014