СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:Mediapool.bg
Мова:2 (Bulgarian / български)
Заголовок:

Украинският военен министър призовава украинците в Европа да се запишат в нов легион

Резюме:Рустем УмеровУкраинският министър на отбраната Рустем Умеров призова сънародниците си в цяла Европа да се запишат в украинския легион, който ще бъде базиран в съседна Полша, определяйки това като ключова стъпка за подобряване на боеготовността с помощта на Запада, предаде Ройтерс. Създаването на подразделението, което беше обявено от президента Володимир Зеленски във Варшава в понеделник и е част от споразумението за сигурност, подписано с Полша, се явява средство за укрепване на редиците на украинските въоръжени сили срещу руските, които имат числено превъзходство, отбелязва Ройтерс. Въпреки значителната помощ от западните съюзници и подновяването на американската помощ след няколкомесечно прекъсване заради спорове в Конгреса, Украйна все още е изправена срещу враг със значително по-многочислен личен състав и въоръжение.
Посилання:https://www.mediapool.bg/ukrainskiyat-voenen-ministar-prizovava-ukraintsite-v-evropa-da-se-zapishat-v-nov-legion-news360962.html
google translate:  переклад
Дата публікації:10.07.2024 12:07:11
Автор:
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):Война в Украйна
Додано:10.07.2024 13:11:01
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014