СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:Staburags
Мова:38 (Latvian / latviešu)
Заголовок:

Krievijas karakuģu flotile ierodas Sīrijā

Резюме: Flotili vada Krievijas aviācijas bāzeskuģis "Admiral Kuzņecov", kura sākotnējais nosaukums bija "Rīga". Tā ieradusies Tartusā uz sešām dienām laikā, kad citas arābu valstis un Rietumvalstis izdara spiedienu uz Sīriju, lai tā izbeigtu asiņainas represijas pret opozīciju.

"Vizīte ostā ir ar mērķi ciešāk tuvināt abas valstis un stiprināt to draudzības saites," vēstīja Sīrijas oficiālā ziņu aģentūra SANA, citējot Krievijas karaflotes virsnieka teikto.

Tartusas provinces gubernators Atefs al Nadafs atzinīgi novērtēja "godājamo nostāju, kuru ieņem Krievija, kas atbalstījusi Sīrijas tautu".

Valdībai tuvais privātais laikraksts "Al-Watan" šonedēļ ziņoja, ka bāzeskuģi "Admiral Kuzņecov" pavada liela flotile, kurā ir arī zemūdenes.

"Admiral Kuzņecov" decembra sākumā devās ceļā no Barenca jūras. Sākumā to pavadīja tikai pretzemūdeņu kuģis "Admiral Čabaņenko", bet vēlāk pievienojās arī citi kuģi.

"Admiral Kuzņecov" bijis Tartusā arī agrāk - 1995. un 2007.gadā. Krievijas bāze Tartusā tiek izmantota kā kuģu tehniskās apkopes punkts, un tur dežūrē apmēram 600 Krievijas Aizsardzības ministrijas militārie un civilie darbinieki.  

Kuģis ar sākotnējo nosaukumu "Rīga" tika uzbūvēts Nikolajevas Dienvidu kuģubūvētavā Ukrainā no 1982. līdz 1985.gadam. Būvniecība oficiāli sākās 1982.gada 1.septembrī, bet jau 1982.gada novembrī kuģis tika pārdēvēts par "Leonid Brežņev". 1987.gada augustā kuģi pārdēvēja par "Tbilisi", bet 1990.gada 4.oktobrī tas ieguva pašreizējo nosaukumu, kura pilnais variants ir "Admiral Flota Sovetskogo Sojuza Kuzņecov", par godu PSRS flotes admirālim Nikolajam Kuzņecovam. Tas kļuva par aviācijas bāzeskuģi 1993.gadā.
Посилання:http://www.staburags.lv/portals/pasaules/raksts.html?xml_id=24563
google translate:  переклад
Дата публікації:09.01.2012 8:11:15
Автор:
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):
Додано:09.01.2012 8:11:15
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014