СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:КРОСС
Мова:2 (Bulgarian / български)
Заголовок:

Русия свалила за пореден път украински дрон над Белгородска област

Резюме:/КРОСС/ Губернаторът на Белгородска област Вячеслав Гладков съобщи, че системата за ПВО в Белгородска област е била задействана в неделя вечерта, съобщава "Интерфакс". "Нашата система за противовъздушна отбрана е работила в района на Белгород - в района на село Майски беше свален БЛА от авиационен тип. Оперативните служби изясняват информацията за последствията на земята. По предварителни данни няма жертви или разрушения", написа ръководителят на региона в канала си в Telegram в неделя.Припомняме, че Белгород и други региони, граничещи с Украйна, често са атакувани от украинските сили в двугодишната война. Киев заяви, че ударите по руската военна и транспортна инфраструктура подкопават общите военни усилия на Москва. През януари Москва обвини Украйна, че умишлено е свалила над областта военен самолет, превозващ 65 пленени украински войници. Украйна нито потвърди, нито отрече обвиненията и поиска доказателства кой е бил на борда. Секретарят на Съвета за национална сигурност и отбрана на Украйна Олексий Данилов заяви, че в разбилия се край Белгород самолет Ил-76 не е имало украински военнопленници. "Били ли са наши военнопленници там, мога да ви кажа със сигурност - не", каза Данилов в интервю за изданието "Бабел". Според него, ако на борда на Ил-76 е имало военнопленници, на мястото на катастрофата е щяло да има повече "биологичен материал".  
Посилання:https://www.cross.bg/ykraiina-voennoplennitzi-oblast-1739126.html
google translate:  переклад
Дата публікації:12.02.2024 7:51:00
Автор:Агенция КРОСС
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):Русия
Додано:12.02.2024 8:12:50
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014