СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       

Знайдено на сайті:КРОСС
Мова:2 (Bulgarian / български)
Заголовок:

Милен Керемедчиев: Фицо нагнети до червено емоциите в Словакия

Резюме:/КРОСС/ Какво предизвика атентата срещу премиера на Словакия и повече за предстоящата визита на Путин в Китай - коментар на бившия заместник външен министър Милен Керемедчиев. Словашкият премиер Роберт Фицо беше прострелян след изнесено правителствено заседание в град Хандлова. По думите на Керемедчиев е нормално напрежението, което министър председателят на Словакия нагнети по време на изборите, да избухне в някаква насока. „Той дойде на власт с лозунга „Нито един патрон повече за Украйна", с изключително яростна антимигрантска реторика, проруски и антиевропейски изказвания", каза Керемдчиев за заявките на Фицо. „Нагнети до червено емоциите в Словакия и затова се стигна до атентат", заключи бившият заместник външен министър. Керемедчиев отбелязва, че икономиката на Русия е преминала на военновременни нива. „В момента страната започва да харчи 7,8% от БВП, което се равнява на това, което СССР е харчел по време на Студената война", отбеляза той. Според бившия заместник външен министър антимигрантските настроения и войната в Украйна ще са ключови при избора на следващите европейски депутати.  
Посилання:https://www.cross.bg/ministur-slovakiya-keremedchiev-1745598.html
google translate:  переклад
Дата публікації:15.05.2024 17:54:00
Автор:Агенция КРОСС
Url коментарів:
Джерело:
Категорії (оригінал):Интервюта
Додано:15.05.2024 18:39:00
Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014